Gwiazda The Spurs na celowniku Barcelony

Po najgłośniejszym transferze tego okienka, Barcelona wciąż musi szukać zawodnika, który zastąpiłby Neymara. Mówiło się, że Katalończycy biorą pod uwagę trzy nazwiska: Hazard z Chelsea, Dembele z Borussi Dortmund oraz Coutinho z Liverpoolu. Okazuje się, że również zawodnik Tottenhamu, Dele Alli jest rozważany jako ewentualny zmiennik Neymara.

Pomocnik The Spurs jest wyceniany na 50 milionów Euro, jednakże klub, który chciałby go pozyskać, z całą pewnością musiałby przygotować dużo większą sumę. Co więcej, ewentualny transfer Allego wydaje się bardzo mało prawdopodobny, zważając, że w letnim okienku transferowym The Spurs nie pozyskało jeszcze ani jednego, nowego zawodnika. Byłoby to ogromnym zaskoczeniem, gdyby nagle, u progu nowego sezonu Premier League Tottenham sprzedał jedną ze swoich gwiazd.

Alli w ostatnim sezonie rozegrał dla Tottenhamu 50 spotkań biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Zdobył 22 bramki i zanotował 13 asyst. Bez wątpienia jest to zatem jeden z najlepszych zawodników w szeregach Spurs. Jego odejście byłoby bardzo poważnym osłabieniem.

W Barcelonie trwa natomiast gorączkowe poszukiwanie następcy Neymara, który opuścił klub. Ciężko mówić tu o rekordowym transferze za 222 miliony Euro, bowiem… formalnie żadnego transferu nie było. Przedstawiciele Neymara sami wpłacili pieniądze do kasy Barcelony co rozwiązało stary kontrakt i pozwoliło odejść Brazylijczykowi do PSG. Nie zmienia to faktu, że kasa Blaugrany pęka w szwach, a Katalończycy muszą zakupić jakiegoś klasowego napastnika bądź ofensywnego pomocnika. Nie będzie to dla nich łatwe wyzwanie. Wiedząc ile Barcelona dostała za Neymara, inne kluby z całą pewnością będą negocjować bardzo wysokie sumy za swoich piłkarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *