Heung-Min Son szczęśliwy! Piłkarz nie trafi do wojska!

Korea Południowa jest krajem niezwykle restrykcyjnym i wymagającym od swoich obywateli w pełni oddania. Heung-Min Son przekonał się o tym na własnej skórze, albowiem wygrane Igrzyska Azjatyckie 2018 pozwoliły uniknąć mu przymusowego wojska!

Sytuacja prawna względem zawodników z Korei Południowej jest często absurdalna. Tym razem przekonał się o tym zawodnik Tottenhamu, którego losy odnośnie służby wojskowej ważyły się względem wygranej, lub przegranej na Igrzyskach Azjatyckich, które dopiero co zakończyły się.

W finale owych Igrzysk Korea Południowa walczyła z Japonią i udało jej się pokonać przeciwników wynikiem 2:1, skutkiem czego Korea Południowa drugi raz sięgnęła po złoty medal.

Nie on był jednak ważny dla Heung-Min Son’a, ponieważ w wypadku przegranej, piłkarz musiałby odbyć służbę wojskową, z której w tym momencie został jednak finalnie zwolniony.

Same Igrzyska Azjatyckie dla Tottenhamu nie były kompletnie istotne i klub mógł uniknąć wystawienia zawodnika, natomiast dla jego dobra klub z Premier League przystał na prośbę jego udziału w tym turnieju.

Więcej na temat tej sprawy przeczytasz na betonline.net.pl – serwisie internetowym z informacjami piłkarskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *