Ikea wykonała odważny krok w świecie kryptowalut

Ikea to z pewnością marka po której niewielu spodziewało się odwagi w kwestii kryptowalut. Firma jednak bardzo dobrze rozegrała całość realizacji ponieważ nie wykonała płatności kryptowalutą, lecz takową płatność odebrała od innej marki.

Wydarzenie jest jednak komentowane na całym świecie i zarówno globalna marka Ikea jest na językach wszystkich, tak jak pomysłodawca całego wydarzenia, czyli firma Nordic Store. Jak podaje serwis https://crypto-expert.co.uk/ płatność między tymi firmami została wykonana przy pomocy kryptowaluty Ethereum.

Dziś możemy zastanawiać się jak prędko kolejne firmy pójdą za tym krokiem. Niektóre z nich z pewnością będą również uważane za marki, które mocno zainwestowały w swój PR. Oczywiście każda marka mocno analizuje te kwestie i tylko skutkiem tego tak wiele firm nie mówi otwarcie o transakacjach kryptowalutowych.

Według wielu analityków jest to tylko kwestia czasu. Firmy w danych branżach muszą przetrzeć szlaki aby ich konkurenci również poszli ich śladami. W wypadku marki Ikea i jej konkurencji dzieje się to właśnie w tym momencie.