Maradona w koszulce Tottenham Hotspur – rok 1986

W roku 1986 odbyły się pamiętne mistrzostwa świata, ostatnie w historii zwyciężone przez reprezentację Argentyny, w której królował Diego Armando Maradona. Pamiętny był także ćwierćfinałowy mecz tego turnieju, kiedy Argentyna podejmowała Anglię, a Maradona strzelił dwie bramki, które nigdy nie zostaną zapomniane. Pierwsza z nich zdobyta „ręką Boga” i druga, kiedy sam Maradona od środka boiska wymijał angielskich zawodników by zdobyć bramkę na 2-1.

Jednak cofnijmy się w czasie o jeszcze jeden miesiąc do tyłu. Dokładnie do dnia 1 maja 1986 roku kiedy to odbył się mecz Tottenham – Inter. Było to spotkanie towarzyskie na cześć Ossie Ardilesa. Diego Maradona wystąpił w tym meczu i po raz jedyny w historii założył koszulkę Kogutów. Na miesiąc przed mistrzostwami, w których doprowadził Argentynę do wielkiego sukcesu.

Tak prezentowały się składy obu zespołów:

Tottenham: Clemence (zmiana: Jennings), Roberts (zmiana: Thomas), Hughton, Mabbutt, Miller, Galvin (zmiana: Samways), Ardiles (zmiana: Waddle), Falco, Allen, Maradona, Hoddle.

Inter: Lorieri, Bernazani, Marangon, Marini, Ferri, Mendorlini, Fanna, Cucchi, Pellegrini, Brady, Minaudo.

Bramki zdobywali: Falco i Allen dla Tottenhamu oraz Brady dla Interu. Maradona rozegrał całe 90 minut spotkania. Jako ciekawostkę trzeba dodać, że główny bohater tego wieczoru, na cześć którego zorganizowano spotkanie, Ardiles, spędził na boisku zaledwie osiem minut po czym musiał je opuścić z powodu kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *