Neurofeedback u dentysty

Zdążyliśmy przyzwyczaić się do tego, że rynek oferuje nam coraz lepsze rozwiązania. Również w służbie stomatologii zauważyć można ogromne zmiany. Przykładowo dentysta Gliwice nie tylko  wykorzystuje nowoczesny sprzęt i techniki w leczeniu schorzeń jamy ustnej, ale również wdraża innowacyjne rozwiązania, jak np. neurofeedback.

Neurofeedback – o czym dokładnie mowa?

Neurofeedback, inaczej EEG biofeedback, to metoda neurorehabilitacji, która opiera się na rejestracji i automatycznej analizie elektrycznej czynności mózgu. W neurofeedback wykorzystuje się dwa współpracujące ze sobą urządzenia komputerowe – jedno monitoruje, a drugie trenuje wytwarzaną przez pracujący mózg czynność bioelektryczną.

Neurofeedback w gabinecie dentystycznym

Neurofeedback w gabinecie dentystycznym służy do samoregulacji aktywności mózgu pacjenta poprzez zwiększanie bądź zmniejszanie aktywności w odpowiednim paśmie częstotliwości fal elektromagnetycznych. Taka sesja może trwać nawet do 60 minut, a po jej zakończeniu można osiągnąć stan relaksu i odprężenia, a więc także zminimalizować stres przed kontaktem z dentystą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *