Nowy kontrakt Josha Onomaha

20-letni zawodnik występujący na pozycji ofensywnego pomocnika jest kolejnym przykładem fantastycznej szkółki juniorów Tottenhamu. Onomah pomimo bardzo młodego wieku ma już ze sobą debiut w Lidze Mistrzów. W wieku 17-lat zadebiutował w pierwszej jedenastce The Spurs w meczu FA Cup. Łącznie, w koszulce Kogutów rozegrał już 32 spotkania.

4 sierpnia oficjalnie potwierdzono, że Onomah przedłużył kontrakt z The Spurs do roku 2021, jednakże najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Aston Villi, występującej w Championship. Z jednej strony to dobra decyzja, ponieważ wychowanek Tottenhamu musi zdobywać doświadczenie i zaliczać kolejne spotkania na wysokim poziomie. Z drugiej jednak strony, Tottenham, który w tym okienku transferowym wciąż nie zatrudnił żadnego nowego piłkarza, oddaje kolejnego zawodnika, który byłby w stanie zagwarantować występy na wysokim poziomie.

Wartość Onomaha z całą pewnością bardzo wzrosła po ostatnich Mistrzostwach Świata reprezentacji U-20, w których Anglia sięgnęła po mistrzostwo, a Onomah pokazał się z bardzo dobrej strony. Nie był to zresztą pierwszy tytuł 20-letniego zawodnika, który wcześniej z reprezentacją Anglii sięgnął również po Mistrzostwo Europy do lat 17. Z całą pewnością, zawodnik ten w przyszłości będzie mocnym punktem The Spurs.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *