Pechowe losowanie kogutów – o ćwierćfinał będzie ciężko

Tottenham popisał się doskonałą grą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W niezwykle trudnej i wymagającej grupie G rywalami Kogutów były drużyny: Realu Madryt, Borussi Dortmund oraz APOELU Nikozji. Koguty nie przegrały ani jednego starcia tracąc zaledwie 2 oczka remisując na Santiago Bernabeu. 16 wywalczonych punktów czyni Tottenham najlepszą drużyną całej fazy pucharowej wyprzedzając obie ekipy z Manchesteru o jedno oczko.

Pierwsze miejsce w grupie H nie dawało jednak gwarancji trafienia na prostszego w teorii rywala. Jak się okazuje, The Spurs gorzej trafić nie mogli. Rywalem Kogutów w 1/8 finału Ligi Mistrzów będzie Juventus Turyn, finalista poprzedniej edycji rozgrywek. Część osób oczywiście powie, że Tottenhamu nie zatrzymał nawet Real Madryt, obrońca tytułu. Pamiętajmy jednak, że Królewscy zmagają się z kryzysem formy i wydaje się, że Stara Dama będzie dużo trudniejszym wyzwaniem.

Juventus Turyn w fazie grupowej zdobył 11 punktów i uplasował się na drugim miejscu grupy D za plecami Barcelony. Zbierając wszystkie ekipy, na które mógł trafić Tottenham, poważniejszym zagrożeniem mógł być jeszcze Bayern Monachium. Koguty liczyły jednak na jedną z następujących ekip: FC Basel, Sevilla, Szachtar Donieck, FC Porto. O ćwierćfinał rozgrywek trzeba będzie jednak powalczyć z faworyzowanym Juventusem Turyn. Patrząc na potencjał ekipy Kogutów, będzie to jedno z najciekawszych starć 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Co ciekawe, oba zespoły mierzyły się między sobą stosunkowo niedawno, bo na początku sierpnia. W ramach towarzyskiego pojedynku, Tottenham pokonał na Wembley Juventus 2-0.

13.02.2018 Juventus Turyn – Tottenham

07.03.2018 Tottenham – Juventus Turyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *