Tottenham Hotspur – historia herbu

Historia obecnego herbu sięga samych początków istnienia klubu. Już od finałowego spotkania FA Cup w 1901 roku i tym samym od pierwszego większego sukcesu  klubu, w herbie znajduje się kogut. To on od samego początku był symbolem naszej drużyny. W roku 1909 jeden z zawodników The Spurs, William James wykonał potężny odlew z brązu przedstawiający koguta stojącego na olbrzymiej piłce. Ten symbol był obecny w każdym herbie aż po dzień dzisiejszy.

Klub został założony na część księcia rodziny Northumberlandów, Sir Henry’ego Percy’ego. Miał on zwyczaj brania udziału w konnych pojedynkach rycerskich używając ostróg. Stąd pseudonim The Spurs (ang. spurs to właśnie ostrogi). Od roku 1956 Tottenham używał w herbie wizerunków zabytków związanych z regionem. Stąd przez wiele lat w herbie mieliśmy wizerunek zamku „Bruce Castle”, a także drzewa symbolizujące park Seven Sisters.

W roku 1983 herb uległ dużemu uproszczeniu i był oficjalnym symbolem klubu przez 23 lata. Zawierał on koguta na piłce, na której dodatkowo wspierały się dwa lwy. U podstawy w żółtej wstędze umieszczony był napis „Audere Est Facere” czyli z łaciny: Odwaga jest czynem.

W roku 2006 nastąpił „nowy krok w historii Spurs”, który przyniósł pierwszy, profesjonalny herb klubu symbolizujący koguta na piłce. Zniknęły lwy i łacińskie motto. Pod herbem znajduje się nazwa drużyny Tottenham Hotspur. Herb z 2006 roku jest oficjalnym symbolem The Spurs do dnia dzisiejszego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *